Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienni goście z Francji

Data publikacji 21.07.2017

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Zawierciu odwiedzili młodzi przedstawiciele francuskiej Polonii – druhny i druhowie Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju. Mali harcerze ochoczo zwiedzali zawierciańską jednostkę i pytali o sprawy związane z bezpieczeństwem.

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Zawierciu odwiedzili młodzi przedstawiciele francuskiej Polonii – druhny i druhowie Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju. Mali harcerze ochoczo zwiedzali zawierciańską jednostkę i pytali o sprawy związane z bezpieczeństwem.

ZHP Południowa Francja swoim zasięgiem obejmuje region od Avignon do Nicei i działa w ramach Stowarzyszenia Polonica, które promuje kulturę polską w Prowansji. Poza drużyną harcerską „Ścieżka” w Nicei, istnieją jeszcze dwie gromady zuchowe „Czerwone maki” w Aix i „Lazurowe sójki” w Nicei. Zuchy i harcerze poza biwakami, rajdami i warsztatami organizowanymi w swoim rejonie, w trakcie których promują polską kulturę, przyjeżdżają również do Polski na obóz letni. Tym razem zawitali do jednego z ośrodków znajdujących się na terenie powiatu. Druhny i druhowie zwiedzają nasze piękne okolice i na tym szlaku znalazła się również nasza jednostka.

Piętnaścioro dzieci wraz z opiekunami miało okazję zobaczyć, jak od wewnątrz wygląda Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu. Nasi goście zaznajomili się ze służbą policyjną dzięki krótkiemu pokazowi filmu o śląskiej policji, mogli również zasiąść za sterami policyjnych motocykli. Ogromną radością była wizyta w multimedialnej strzelnicy, znajdującej się na terenie naszej jednostki. Oczywiście podczas spotkania nie zabrakło pytań o bezpieczeństwo. Mundurowi odpowiadali na każde pytanie, podkreślając, jak ważne jest bezpieczne zachowanie, szczególnie w okresie wakacyjnym. Bariery językowej nie było, gdyż dzieci doskonale mówią po polsku, w końcu mają polskie korzenie.

Francuskim druhnom i druhom podczas wizyty towarzyszył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu podinsp. Arkadiusz Miśta.

Całe spotkanie miało bardzo radosny charakter. W trosce o bezpieczeństwo na drodze każdy z gości otrzymał element odblaskowy.

(KWP w Katowicach / kp)

 

 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci
 • wizyta dzieci

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.52 MB)

Powrót na górę strony