Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg transgraniczny autostradą A-4 zakończony w powiecie legnickim

Data publikacji 02.08.2017

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy biorąc udział w pościgu transgranicznym wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc wcześniej skradzionym samochodem wielokrotnie łamał przepisy i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Wobec mężczyzny zastosowany już został tymczasowy areszt.

Legniccy policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy Straży Granicznej o pościgu przejętym przez nich w Olszynie, za pojazdem który w sąsiednim kraju nie zatrzymał się do kontroli. Podjęty pościg na terenie Niemiec kontynuowany był na terenie Polski. Po przekroczeniu granicy w Olszynie, pojazd z dużą prędkością pędził w stronę Wrocławia. Legniccy policjanci, kiedy wjeżdżali na A-4 żeby przyłączyć się do działań, zostali niemal staranowani przez uciekiniera. Samochód poruszał się autostradą zagrażając bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Kierujący autem popełniał szereg wykroczeń, oraz uszkodził kilka pojazdów. Mężczyzna uciekając i chcąc zgubić policyjny pościg, skręcił nagle na zjazd z A-4 do Chojnowa. Podczas wykonywania tego manewru stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Po porzuceniu pojazdu, zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki wspólnie ze strażnikami granicznymi po pieszym pościgu za mężczyzną, już po chwili zatrzymali go. Podejrzanym okazał się być 33-letni mieszkaniec Legnicy. Jak się okazało, pojazd, którym uciekał, został skradziony w nocy na terenie Niemiec. Funkcjonariusze z uwagi na irracjonalne zachowanie kierującego przebadali go narkotesterem, który potwierdził ich przypuszczenie. Test pokazał wynik pozytywny na zawartość metamfetaminy w organizmie 33-latka. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a odzyskany samochód zabezpieczony.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają jaki związek z kradzieżą pojazdu ma zatrzymany mężczyzna. 33-latek odpowie również za wykroczenia popełnione na autostradzie A-4, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, jazdę pod wpływem środków odurzających oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i chojnowskich policjantów stosując wobec 33-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Pościg transgraniczny autostradą A-4 zakończony w powiecie legnickim
  • Pościg transgraniczny autostradą A-4 zakończony w powiecie legnickim
  • Zatrzymany kierowca
Powrót na górę strony