Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Celny cios w narkotykowe podziemie

Data publikacji 09.08.2017

Kryminalni z Torunia zabezpieczyli 2,5 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany na terenie jednej z posesji w gminie Lubicz. Zatrzymano 47-latka. Za przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.

Wczoraj, 8 sierpnia br., policjanci z Torunia zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Lubicz. Kryminalni z toruńskiej komendy już od pewnego czasu interesowali się mężczyzną. Policjanci mieli przypuszczenia, że może on być zamieszany w przestępczość narkotykową.

Gdy funkcjonariusze weszli do domu jednorodzinnego, w którym mieszkał mężczyzna, potwierdziły się wcześniejsze ustalenia. Zabezpieczono 2,5 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany. Część narkotyków była zakopana w ogrodzie. W ich odnalezieniu pomagał specjalnie wyszkolony pies służbowy.

Właściciel zakazanych substancji trafił prosto do policyjnej celi. Jeszcze dziś, 9 sierpnia br., usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i udziału w ich obrocie. 47-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, dlatego grozi mu kara od 2 do 15 lat więzienia.  

(KWP w Bydgoszczy / mk)

  • zabezpieczone narkotyki
  • laborant prezentuje zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczona amfetamina
  • Laborant prezentuje zabezpieczoną amfetaminę
  • Worki foliowe z narkotykami leżące w ogrodzie pośród herbacianych kwiatów i zielonej trawy
  • Czarny worek z narkotykami leży w dole
Powrót na górę strony