Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

750 doniczek konopi indyjskich i kara do 8 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 26.09.2017

Funkcjonariusze CBŚP i działdowskiej policji zatrzymali 24-latka podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Na prowadzonej przez niego plantacji zabezpieczyli blisko 750 doniczek z roślinami różnej wielkości, a także osprzęt służący do ich uprawy. Zatrzymanemu 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Budynek po byłej spółdzielni rolniczej, a w środku dorodna plantacja krzewów różnej wielkości. Wszystko w doskonale przygotowanych warunkach, w odpowiedniej temperaturze i pod okiem ogrzewających lamp. Taki obraz zastali funkcjonariusze CBŚP i kryminalni z Działdowa, którzy prowadzili działania w związku z ujawnieniem plantacji konopi indyjskich na terenie jednej z miejscowości w gminie Iłowo-Osada.

Akcja miała miejsce w piątek, 22.09.br. w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze weszli na teren budynku po byłej spółdzielni rolniczej, gdzie, według uzyskanych wcześniej informacji, znajdowała się plantacja z zakazanymi zielonymi roślinami. Policjanci zabezpieczyli ujawnione krzewy konopi, a także osprzęt wykorzystywany do ich uprawy. Na miejscu zastali także 24-latka, który prowadził tę uprawę. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Działdowie na wniosek Prokuratora Rejonowego z Działdowa zastosował wobec podejrzanego mieszkańca Wałbrzycha tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / jch)

Opis filmu: Zatrzymanie podejrzanego

Powrót na górę strony