Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali się z młodzieżą z OHP w ramach projektu „Drugstop”

Data publikacji 27.09.2017

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach odbyły się kolejne działania edukacyjno-profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

W poniedziałek 25 września 2017 roku st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz st. asp. Paweł Wódkiewicz, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kowarach spotkali się z młodzieżą z OHP w Mysłakowicach w ramach projektu pn. „Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Celem tego przedsięwzięcia realizowanego w Polsce i Czechach jest m.in. :

-zintensyfikowanie współpracy jednostek policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym;

-podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej;

-przekazanie informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Policjanci zachęcali młodych ludzi do stanowczego mówienia NIE narkotykom. Spotkania tego typu będą również realizowane na terenie innych placówek.

(KWP we Wrocławiu / jch)

Powrót na górę strony