Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci odzyskali skradzione w Niemczech BMW

Data publikacji 17.10.2017

Współpraca policjantów z Niemiec i Polski zaowocowała zatrzymaniem złodzieja luksusowego samochodu. Sprawca został zatrzymany na terenie Polski, gdy próbował odjechać skradzionym BMW. Pojazd został odzyskany.

Kilka dni temu krakowscy policjanci otrzymali informację, że w okresie od  09.10.2017 r. do 11.10.2017 r. na terenie Niemiec /Frankfurt/ doszło do kradzieży samochodu marki BMW 520 D, o wartości co najmniej 200 tys. złotych.  Sprawca skradł samochód należący do wypożyczalni. Złodziej włamując się do skrzynki zabrał kluczyki i kserokopie dokumentów, które pozostawiane są tam przez klientów po zwrocie pojazdu. W związku z podejrzeniem, że skradziony samochód może znajdować się na terenie Polski, strona niemiecka nawiązała współpracę z wydziałem dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Krakowie. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce,w którym znajduje się przedmiotowy pojazd. Następnie podjęto działania zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży. Intensywne działania podjęte przez krakowskich policjantów zaowocowały zatrzymaniem sprawcy kradzieży pojazdu. Okazał się nim 38-letni obywatel narodowości polskiej, zamieszkały w Niemczech

Złodziej wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy w okolicach Ronda Mogilskiego w Krakowie wsiadał do BMW i usiłował go uruchomić. Zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymanemu 38-letniemu mężczyźnie na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem ( art. 279 kk), a następnie zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony