Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali poszukiwanego listami gończymi

Data publikacji 20.10.2017

Dwaj policjanci z powiatu wałbrzyskiego w czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego listami gończymi mężczyznę. Teraz trafi on na 2 lata do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na kolejne wyroki w innych, prowadzonych przeciwko niemu sprawach.

 Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach w czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego 4 listami gończymi i 9 zarządzeniami poszukiwań, 27-letniego mieszkańca Czarnego Boru. Mężczyzna na swoim koncie miał m.in. kradzieże i oszustwa. Jeden z policjantów w czasie wolnym od służby uzyskał informację o miejscu pobytu poszukiwanego listami gończymi. Wspólnie z innym policjantem ze „swojej” jednostki, także przebywającym w czasie wolnym od służby, udali się w okolice zbiornika wodnego w Kamiennej Górze. Po krótkiej obserwacji terenu zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Z uwagi na fakt, iż 27-latek mógł mieć przy sobie niebezpieczne narzędzie, funkcjonariusze poprosili o wsparcie kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd przewieziono go do aresztu śledczego.

Na początek będzie musiał spędzić w więzieniu 2 lata zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności. O tym, ile dodatkowo spędzi czasu w zakładzie karnym, zdecyduje sąd po rozpatrzeniu wszystkich prowadzonych przeciwko niemu spraw.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony