Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki współpracy służb z Polski i Niemiec policjanci odzyskali skradziony z łodzi motorowej silnik o wartości ponad 60 tysięcy złotych

Data publikacji 28.10.2017

Obcokrajowiec podejrzany o paserstwo trafił do policyjnego aresztu. Lubińscy policjanci dzięki współpracy z policjantami z Niemiec i Strażą Graniczną namierzyli pojazd, którym był przewożony silnik z łodzi motorowej skradziony na terenie Niemiec. Wartość skradzionego mienia, to ponad 60 tys. zł.

Policjanci wydziału prewencji i kryminalnego z lubińskiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 26-letniego obywatela Mołdawii. Mężczyzna podejrzany jest o paserstwo. W samochodzie, którym poruszał się na terenie Polski funkcjonariusze zabezpieczyli silnik od łodzi motorowej o wartości ponad 60 tys. zł.

Zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy z policjantami z Niemiec oraz Strażą Graniczną. Niemieccy funkcjonariusze prowadzący sprawę kradzieży silnika z łodzi motorowej ustalili, że może on być przewożony przez teren Polski. Ta informacja została przekazana funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Ci kontynuując działania pozyskali informację, z której wynikało, że pojazd, którym miał być przewożony skradziony silnik, może znajdować się na terenie powiatu lubińskiego. W sprawę włączyli się funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Na jednej z ulic miasta namierzyli poszukiwany pojazd.

26-letni kierowca został zatrzymany. W jego samochodzie znajdował się kradziony silnik. Zatrzymany odpowie teraz za przestępstwo paserstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony