Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelska postawa odważnych nastolatek – komendant podziękował za wzorową reakcję

Data publikacji 30.10.2017

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański pogratulował i podziękował dwóm nastolatkom z Sulechowa, które wykazały się odwagą i powiadomiły policjantów o napadzie rabunkowym, a dzięki przekazanej przez nie informacji sprawcy, zostali zatrzymani tuż po zdarzeniu. Komendant Fabijański pogratulował także rodzicom, a nastolatkom wręczył listy gratulacyjne i upominki.

W piątek (27 października) w Komisariacie Policji w Sulechowie odbyło się spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, podinspektora Piotra Fabijańskiego z dwiema nastolatkami, które przyczyniły się do zatrzymania sprawców brutalnego napadu rabunkowego. Komendant wręczył odważnym dziewczynom listy gratulacyjne, a także przekazał pamiątkowe upominki, dziękując zarówno zarówno im, jak i obecnym na spotkaniu mamom za ich odwagę cywilną i obywatelska postawę.

Nastolatki zareagowały na niebezpieczną sytuację, która wydarzyła się 15 października 2017 roku około godziny 13 w centrum Sulechowa. Tam dwaj napastnicy podbiegli do mężczyzny idącego chodnikiem, a jeden z nich uderzył go tak, że pokrzywdzony upadł i stracił przytomność. Później jeszcze został przez agresorów okradziony. Nastolatki widząc całe zdarzenie, nie zastanawiały się ani chwili, zadzwoniły na Policję informując policjantów dokąd udają się napastnicy oraz podając ich dokładne rysopisy. Dzięki tej szybkiej informacji policjanci bez trudu odnaleźli i zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za napad. Okazało się, że to dwaj 21-letni mieszkańcy Sulechowa – znani wcześniej Policji i notowani za przestępstwa przeciwko mieniu, groźby karalne i przestępstwa narkotykowe. Okazało się, że mężczyźni zabrali pokrzywdzonemu niewielką sumę pieniędzy, które później znaleziono przy nich w chwili zatrzymania. Obaj 21-latkowie byli nietrzeźwi, jeden z nich miał w organizmie aż 3 promile alkoholu, drugi 1 promil. Napastnicy po wytrzeźwieniu usłyszeli dwa zarzuty – dokonania rozboju, za który grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat oraz zastraszania świadków, za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie, obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony