Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafili do aresztu za rozbój na nieletnim

Data publikacji 24.11.2017

Do 12 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Brzegu podejrzewanym o rozbój. Mężczyźni obezwładnili 14-latka i zabrali mu telefon komórkowy. Obaj w ręce policji wpadli kilka minut po zgłoszeniu. Starszy z zatrzymanych był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Wobec 17 i 43-latka sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o napad. Do zdarzenia doszło 20 listopada tuż po godzinie 20:00. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w rejonie brzeskiego dworca PKP dwóch mężczyzn zaczepiło 14-latka. Napastnicy przewrócili i obezwładnili go, a z kieszeni wyciągnęli telefon komórkowy i uciekli.

Mundurowi pracujący na miejscu ustalili przebieg zdarzenia i rozpytali świadków. Zebrane informacje pozwoliły wytypować osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Straty oszacowano na 3.000 złotych.

Już kilka minut po zgłoszeniu, funkcjonariusze zauważyli odpowiadających rysopisowi mężczyzn. Mundurowi zatrzymali podejrzewanych, na jednej z ulic w mieście, oddalonej o kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Okazali się nimi 17 i 43-letni mieszkańcy Brzegu. W chwili zatrzymania starszy z nich był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Obaj usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / kp)

 

  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.57 MB)

Powrót na górę strony