Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna edycja szkolenia Citadel Bonus 2017

Data publikacji 15.12.2017

W bydgoskim Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) odbyła się kolejna edycja szkolenia Citadel Bonus 2017. Ponownie odpowiedzialnymi za kwestie bezpieczeństwa grupy ponad 600 uczestników ze wszystkich państw NATO byli funkcjonariusze Żandarmerii Narodowej z Francji.

Tak jak w latach ubiegłych w trakcie pobytu w Bydgoszczy, francuscy żandarmi spotkali się z policjantami Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz Szwederowo st. sierż. Sebastianem Tyda oraz st. sierż. Szymonem Pruszak . Podczas spotkania goście z Francji mieli okazję zapoznać się ze specyfiką służby funkcjonariuszy polskiej Policji. Wspólne przejście ulicami miasta było okazją do omówienia najważniejszych aspektów obowiązującego w kraju systemu prawa. Funkcjonariusze wymienili się doświadczeniami w kwestiach szkolenia, zasad działania, a także wyposażenia formacji w obu krajach. Przedstawiono również informacje dotyczące polskich przepisów celem praktycznego ich wykorzystania przez szkolących się w JFTC obcokrajowców.

Wymiana doświadczeń i dobre relacje obu formacji procentują i korzystnie wpływają na wizerunek Bydgoszczy jako miasta przyjaznego i bezpiecznego dla przebywających w nim obywateli państw sojuszniczych NATO.
 

Powrót na górę strony