Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA i listem gończym zatrzymany w Holandii

Data publikacji 16.02.2018

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych zakończyli poszukiwania Europejskim Nakazem Aresztowania Piotra P. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie narkotyków w znacznej ilości i handel nimi. Został namierzony przez naszych policjantów w Holandii i dzięki międzynarodowej współpracy zatrzymany przez holenderskich policjantów. Zakończona została też procedura ekstradycyjna, podejrzany jest już w rekach polskich organów ścigania.

Sąd wydał list gończy za 32-letnim obecnie Piotrem P. w lipcu 2016r. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Był on powiązany ze zorganizowaną grupą przestępczą handlująca narkotykami w Zachodniopomorskiem.

Europejski nakaz zatrzymania został wydany w 3 października 2017r. Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie od początku prowadzili poszukiwania za Piotrem P. Ustalili, że mężczyzna przebywał na terenie Niemiec zmieniając tam dwukrotnie miejcie pobytu. W ostatnim czasie ustalili, że wyjechał stamtąd do Holandii i dzięki międzynarodowej współpracy z niemieckimi i holenderskimi policjantami został namierzony w niewielkiej miejscowości i na początku lutego br. zatrzymany tam przez holenderskich policjantów. Po wdrożeniu procedury ekstradycyjnej został przetransportowany do Polski i przekazany polskim policjantom.

Za przestępstwo, o które jest podejrzany 32-latek, przepisy przewidują karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

podkom. Mirosława Rudzińska

Powrót na górę strony