Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzorowa reakcja świadków - zatrzymany nietrzeźwy kierowca

Data publikacji 18.05.2018

Kierowca dostawczego volkswagena zatrzymał się w restauracji na obiad. Jego stan zaalarmował klientów i personel lokalu. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili policjantów, którzy przebadali 45-latka – miał on prawie 2 promile alkoholu. Teraz za taki czyn grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek, 15 maja, tuż przed godziną 14:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu najprawdopodobniej nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak wstąpił do jednej z restauracji, na trasie pomiędzy Prudnikiem a Głogówkiem.

Obsługa lokalu widząc w jakim stanie jest mężczyzna, zamknęła bramę wjazdową i wezwała na miejsce Policję. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie 45-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wzorowa reakcja i postawa świadków zdarzenia najprawdopodobniej zapobiegły tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony