Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przygotowali harcerzy

Policyjni ratownicy ze Szkoły Policji w Słupsku zakończyli szkolenie grupy harcerzy Hufca Ziemi Słupskiej ZHP w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wiedza i umiejętności przekazane młodym ludziom dotyczą miedzy innymi udzielania pomocy w terenie otwartym i korzystania z przedmiotów przygodnych znajdujących się między innymi w lasach i w górach. Wszystko zgodnie z hasłem „pomagać i chronić”.

Poprzez takie szkolenia policjanci przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, rozpoczynających dziś wakacyjny wypoczynek. W trakcie zajęć, oprócz umiejętności ratowniczych, policjanci zaznajomili harcerzy z procedurami postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia mogących wystąpić podczas biwaków i obozów.

Podczas prawie półrocznego szkolenia policjanci przekazali harcerzom z 67. Drużyny Wędrowniczej Hufca Słupsk wiedzę i umiejętności  niezbędne do udzielania pierwszej pomocy przy pomocy toreb Ratowniczych R-0 i R-1.
Oddzielną grupę zajęć stanowiły działania podczas pobytu w terenie niezurbanizowanym, gdy dostęp do profesjonalnego sprzętu ratowniczego jest utrudniony i występuje konieczność wykorzystania przedmiotów znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

W dalszej perspektywie, dzięki policyjnym szkoleniom, harcerze już we własnym zakresie, zdobywać będą uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z harcerskich zajęć skorzystają też policyjni wykładowcy. Pełnoletni harcerze już zadeklarowali pomoc przy organizacji Turnieju Par Patrolowych i Mistrzostw Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji.

Szkolenie harcerzy zakończone właśnie w słupskiej Szkole Policji nawiązuje do podpisanego w miniony czwartek „Protokołu uzgodnień z organizacjami harcerskimi” sygnatariuszem tego dokumentu jest także Komendant Główny Policji, w którego imieniu podpis złożył Zastępca Komendanta Głównego - nadinsp Jan Lach. Więcej na temat tego protokołu można przeczytać tutaj: link

  • Zakończenie szkolenia harcerzy z 67. Drużyny Wędrowniczej

  • Harcerze podczas zajęć w Centrum Ratownictwa słupskiej Szkoły Policji

Powrót na górę strony