Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji w Ambasadzie RP w Ankarze

Data publikacji 03.07.2018

28 czerwca br., w Ambasadzie RP w Republice Turcji w Ankarze, odbyły się uroczystości dla upamiętnienia 99. rocznicy powstania Polskiej Policji.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście - przedstawiciele Tureckiej Policji Narodowej, tureckiego Ministerstwa Handlu i Cła, Oficerowie Łącznikowi akredytowani na terenie Republiki Turcji oraz przedstawiciele Ambasady RP w Ankarze na czele z Panem Ambasadorem Maciejem LANGIEM.

Przybyłych gości przywitał Ambasador RP w Republice Turcji, głos zabrał również przedstawiciel Tureckiej Policji Narodowej. W krótkich wystąpieniach podkreślono konieczność współpracy w kontekście zwalczania przestępczości, w tym szczególnie rolę Oficerów Łącznikowych jako jednego z kanałów wymiany informacji. Wystąpienia podkreśliły znaczenie Polskiej Policji i tureckich organów bezpieczeństwa na arenie międzynarodowej. Na koniec głos zabrał Oficer Łącznikowy Polskiej Policji w Ankarze mł. insp. Ireneusz Sieńko, który podziękował gościom - Oficerom Łącznikowym oraz przedstawicielom tureckich organów ścigania za przybycie i dotychczasową współpracę.

(BMWP KGP)

 

  • Święto Policji w Ambasadzie RP w Ankarze
  • Święto Policji w Ambasadzie RP w Ankarze
  • Święto Policji w Ambasadzie RP w Ankarze
Powrót na górę strony