Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna pomoc

Data publikacji 10.07.2018

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z ostrowieckiej drogówki, 27- letnią mieszkankę Starachowic najprawdopodobniej nie spotkała tragedia. W minioną niedzielę stróże prawa zatrzymali do kontroli osobowego Peugota, wewnątrz którego znajdowała się kobieta potrzebująca natychmiastowej pomocy. Z uwagi na zagrożenie życia mundurowi niezwłocznie udzielili jej pierwszej pomocy i przetransportowali do najbliższego szpitala. Po kilkunastu minutach kobieta bezpiecznie została przekazana w pod opiekę lekarzy.

W minioną niedzielę około godziny 18:40 mł. asp. Grzegorz Klechowski oraz sierż. sztab. Jacek Lipiec funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy patrolowali rejon drogi wojewódzkiej W-751 w miejscowości Waśniów. W pewnym momencie zauważyli jak osobowy Peugeot wyprzedza dwa pojazdy na łuku drogi. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli francuskie auto. Gdy mundurowi wychodzili z radiowozu, z zatrzymanego auta wybiegł mężczyzna krzycząc, że wiezie żonę do szpitala gdyż nie może ona złapać oddechu. Mundurowi natychmiast pobiegli do kobiety i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej ponieważ traciła przytomność. Stan zdrowia kobiety wymagał szybkiego transportu do szpitala.

Mundurowi przekazali informację dyżurnemu ostrowieckiej komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o przewiezieniu 27 – latki do szpitala. Mł. asp. Grzegorz Klechowski oraz sierż. sztab. Jacek Lipiec włączyli w swoim radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilkunastu minutach dowieźli kobietę na miejsce gdzie przekazali pod opiekę lekarzy.

Dzięki błyskawicznej pomocy policjantów kobieta szybko i bezpiecznie trafiła do szpitala, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Kielcach / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.44 MB)

Powrót na górę strony