Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowa debata o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji 16.08.2018

We wtorek (14 sierpnia) w Komisariacie Policji we Frankfurcie nad Odrą odbyła się debata społeczna z przedstawicielami Polsko-Niemieckiego Centrum dla Seniorów. Policjanci z obu stron Odry omówili różnice w przepisach ruchu drogowego panujących w Polsce i Niemczech. Wspólna inicjatywa ma jeszcze bardziej poprawić efektywność prowadzonych działań.

Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa osób starszych na terytorium obu krajów. Debata została zorganizowana przez Komisariat Policji we Frankfurcie nad Odrą i Komendę Powiatową Policji w Słubicach w ramach długoletniej wzajemnej współpracy. Debata skierowana była do seniorów. Głównym celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację seniorów. Tematem przewodnim były różnice w przepisach ruchu drogowego obowiązujące na terenie obu krajów. Oprócz policjantów ze Słubic w debacie wziął udział policjant z zaprzyjaźnionego Komisariatu Policji we Frankfurcie nad Odrą - Krzysztof Krawczyk. Podczas spotkania policjanci omówili różnice w obowiązujących na terenie obu krajów przepisach ruchu drogowego, z którymi zapoznać powinien się każdy planujący wyjazd za granicę. Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Podczas zagorzałej dyskusji padło wiele pytań dotyczących m.in. ograniczenia prędkości, przejścia dla pieszych, postępowania mandatowego stosowanego wobec obcokrajowców oraz kierowania pojazdem po alkoholu.

Podczas spotkania policjanci również przedstawili i omówili zagrożenia na jakie narażone są osoby starsze. Funkcjonariusze także zapoznali uczestników ze sposobami działań przestępców oraz informowali co zrobić, aby uniknąć stania się ich ofiarą.

 

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło

KPP w Słubicach

Powrót na górę strony
Polska Policja