Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowano psa, którego ze skrępowanymi łapami i w worku wrzucono do wody

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali dwie kobiety podejrzewane o próbę utopienia psa. „Misio” miał skrępowane taśmą łapy, a do worka, w którym się znajdował, wrzucono kamień. Młody pies przeżył dzięki pomocy świadka, który zareagował oraz zaangażowaniu w tej sprawie członków fundacji Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska. Przypominamy, że według kodeksu karnego znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj przed południem kobieta spacerująca przy jednym ze stawów znajdujących się na terenie gminy Góry Kalwaria zauważyła, jak dwie kobiety nad stawem kopią w worek na śmieci i próbują zanurzyć go w wodzie. Ze środka  wydobywał się skowyt zwierzęcia.

Gdy zareagowała krzykiem, kobiety porzuciły worek i uciekły zaparkowanym w pobliżu samochodem. W worku znajdował się pobity młody pies, któremu skrępowano taśmą łapy, a do środka wrzucono kamień.

Kobieta powiadomiła o zdarzeniu oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Górze Kalwarii. „Misio” trafił w ręce policjantów, a gdy na miejsce wezwano załogę z fundacji zajmującej się zwierzętami Animal Rescue Polska, ta zajęła się rannym psem, a także za pomocą mediów społecznościowych apelowała o pomoc w odnalezieniu sprawców tego czynu.

Policjanci, korzystając z pomocy świadków ustalili miejsce zamieszkania podejrzewanych kobiet. Zostały one zatrzymane przez funkcjonariuszy z komisariatu w Górze Kalwarii. Obie usłyszały już zarzuty karne wynikające z ustawy o ochronie zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

js/mb

  • zdjęcie ze strony: Animal Rescue Polska oraz Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt
Powrót na górę strony