Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Recydywista włamał się do auta. W schowku zostawił swój portfel wraz z dowodem osobistym

Data publikacji 16.09.2018

Kryminalni z "trójki" zatrzymali 34-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie w warunkach recydywy za kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do auta, ukradł dwa telefony i pieniądze w kwocie blisko 200 zł. Sprawca przez pomyłkę w schowku zostawił swój portfel, w którym był jego dowód osobisty. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z III Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali 34-letniego mieszkańca miasta. Jak ustalili policjanci mężczyzna w minioną środę późnym wieczorem na ul. Stadionowej w Lublinie włamał się do auta, które zaparkowane było na parkingu przy stadionie. Sprawca ze schowka ukradł dwa telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie blisko 200 zł, które znajdowały się w trzech portfelach. Jednak podczas kradzieży odkładając sprawdzone portfele wraz z nimi do schowka odłożył również swój, w którym był m.in. dowód osobisty oraz mandat karny. Poszkodowani bardzo się zdziwili widząc dodatkowy portfel w aucie z dowodem osobistym należącym do 34-letniego mieszkańca Lublina. Łączna suma strat została przez nich oszacowana na kwotę blisko 800 zł. W trakcie czynności funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie.

Jeszcze wczoraj 34-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy. W kwietniu ub.r. wyszedł z więzienia gdzie odbywał karę 2 lat pozbawienia wolności za to samo przestępstwo. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności

K.K.

Powrót na górę strony