Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy sfingowanego rozboju

Data publikacji 19.09.2018

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy sfingowali rozbój w sklepie w Podgórzu Duchackim. Pokrzywdzony kasjer okazał się być pomysłodawcą ustawionego napadu.

25 sierpnia br. w godzinach wieczornych dyżurny Komisariatu VI Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w Podgórzu Duchackim. Z przekazanych przez pokrzywdzonego informacji wynikało, że zamaskowany sprawca wtargnął do jednego ze znajdujących się tam sklepów, po czym obezwładnił kasjera rozpylając w jego kierunku gaz łzawiący, a następnie ukradł z kasy przeszło 8 tys. zł. i zbiegł w kierunku zabudowań.

Na miejsce została skierowana grupa oględzinowa oraz funkcjonariusze operacyjni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Policjanci zajmujący się sprawą szczegółowo zebrali i przeanalizowali materiał dowodowy, który pozwolił im zanegować wersję podaną przez pokrzywdzonego, wskazując jednocześnie na jego bezpośredni udział w sfingowaniu rozboju. Poczynione ustalenia pozwoliły na zatrzymanie trzech krakowian w wieku 18, 20 i 21 lat podejrzanych w tej sprawie.

Pomysłodawcą i organizatorem ustawionego przestępstwa okazał się być 20-letni pracownik sklepu. To on licząc na szybki i łatwy zysk zainicjował sfingowanie napadu, w który zaangażował swoich dwóch kolegów.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, a 20-latek dodatkowo odpowie za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.

Wobec podejrzanych prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony