Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy czujny także poza służbą

Data publikacji 25.10.2018

Dzielnicowy Rewiru I we Włocławku asp. szt. Piotr Stasinowski ujął w czasie wolnym od służby sprawcę kradzieży. Słysząc krzyki ekspedientki, która wybiegła ze sklepu za złodziejem, policjant zareagował natychmiast. Zatrzymał 22-latka, a następnie przekazał go umundurowanym funkcjonariuszom.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek (22.10.18) po 17.00. Wówczas dzielnicowy z Włocławka asp. szt. Piotr Stasinowski, będąc w czasie wolnym od służby, wracał z rodziną z zakupów. W pewnej chwili usłyszał i zauważył coś niepokojącego. Z pobliskiego sklepu szybko wybiegł młody mężczyzna, a tuż za nim ekspedientka, która krzyczała, że uciekający ją okradł.

Widząc całą sytuację, policjant od razu ruszył w pościg za złodziejem. Zatrzymany po chwili mężczyzna miał przy sobie karton papierosów, które chwilę wcześniej ukradł ze sklepu. Towar w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży, a mężczyzna został przekazany przez dzielnicowego umundurowanej załodze, która przyjechała na miejsce. Okazało się, że sprawca to 22-letni mieszkaniec Włocławka. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali go mandatem.  

To kolejne już zdarzenie, gdzie policjanci udowadniają, że na służbie jest się 24 godziny na dobę. Nawet w czasie wolnym podejmują skuteczne działania, aby pomóc potrzebującym i egzekwować przestrzeganie prawa.

KWP Bydgoszcz / mm

Powrót na górę strony