Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa

Data publikacji 19.11.2018

Wspólna praca nakielskich i bydgoskich mundurowych, a także z KWP w Szczecinie doprowadziła do zatrzymania podejrzanych o kradzież auta z terenu Niemiec. Mercedes warty 200 tysięcy złotych został odzyskany, a podejrzani zatrzymani. Jeden z nich, z tej racji, że był poszukiwany, od razu trafił do zakładu karnego.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KWP w Szczecinie ustalili, że drogą krajową nr 10 od Piły porusza się mercedes warty 200 tysięcy złotych, który prawdopodobnie został skradziony na terenie Niemiec. O swoich ustaleniach powiadomili dyżurnego nakielskiej komendy, a ten, na wskazaną trasę, skierował patrol „drogówki”.

W miejscowości Mrozowo mundurowi zauważyli bordowego mercedesa i zatrzymali do kontroli. Za kierownicą auta siedział 34-letni mieszkaniec Konina. Funkcjonariusze sprawdzili w policyjnym systemie numery rejestracyjne auta i wtedy jeszcze wszystko było w porządku. Jednak przypisany do rejestracji numer VIN pojazdu był niezgodny z tym, który policjanci ujawnili na tabliczkach znamionowych. Po wprowadzeniu do policyjnego systemu potwierdziło się, że mercedes został skradziony na terenie Niemiec. Policjanci „drogówki” zatrzymali 34-letniego kierowcę i dowieźli do komendy.

W tym samym czasie bydgoscy kryminalni zatrzymali vw golfa, który miał "pilotować" skradzionego mercedesa. 38-letni mieszkaniec gminy Kcynia, który kierował volkswagenem również został zatrzymany.

Warty 200 tysięcy złotych mercedes został odzyskany i niebawem wróci do prawowitego właściciela. Zatrzymani podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do auta. Młodszy z nich, 34-latek, po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego, gdyż okazało się, że był poszukiwany przez sąd w Koninie do odbycia kary prawie 3 lat pozbawienia wolności.

O tym, jakie kary poniosą zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony