Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru

Data publikacji 07.01.2019

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali pięciu sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru.

Do napadu doszło nad ranem 27 lipca 2018 r. w Nowym Targu. Kilku zamaskowanych mężczyzn weszło do domu właściciela kantoru przez otwarte okno. Napastnicy byli bardzo brutalni i bezwzględni wobec mężczyzny  jak i jego żony, których skrępowali i bili. W ten sposób przestępcy  uzyskali m. in. klucze do samochodu, kantoru, kody do sejfu oraz pilot do dezaktywacji systemu alarmowego. Następnie sprawcy samochodem właściciela pojechali do jego kantoru znajdującego się w centrum miasta, weszli do środka, po czym z sejfu zabrali  znaczną ilość gotówki. Po rabunku przestępcy odjechali z tego miejsca samochodem właściciela i na granicy Nowego Targu porzucili skradziony pojazd.

Postępowanie w tej sprawie prowadzili nowotarscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Skrupulatna i drobiazgowa analiza zebranego materiału dowodowego  w tej sprawie doprowadziła pod koniec września do przełomu. Policjanci wytypowali  pierwszego podejrzewanego o udział w napadzie. We wtorek, 25 września 2018 r. w Warszawie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali pierwszego ze sprawców, 24-letniego mieszkańca Warszawy.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania rozboju (art. 280 §2 kk - za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3). Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - początkowo na trzy miesiące, a potem areszt został przedłużony.

W wyniku dalszych czynności operacyjnych policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie 2 stycznia 2019 roku na Śląsku i Mazowszu zatrzymali kolejnych czterech sprawców napadu. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Śląska - w wieku od 39 do 41 lat. Już usłyszeli zarzuty rozboju (z art. 280 § 2 kk). Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Krakowie / mg)

Opis filmu: zatrzymany prowadzony przez policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 867.84 KB)

Powrót na górę strony