Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym i ENA zatrzymany we Francji

Data publikacji 23.01.2019

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin Dąbie, zakończyli poszukiwania za 47-letnim mężczyzną. Był on poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i został zatrzymany we Francji. Podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W miniony poniedziałek został przekazany polskim organom ścigania i osadzony w areszcie śledczym.

Od 5 lat mieszkaniec Szczecina był poszukiwany, a podstawą, która uruchomiła całą procedurę było wydanie przez Sąd listu gończego. Kryminalni z Dąbia prowadząc działania na terenie Polski ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie jednej z miejscowości we Francji. Informację taką przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

Mając już pewność gdzie przebywa 47-latek, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych. Czynności poszukiwawcze prowadzone przy współpracy polskiej i francuskiej Policji, pozwoliły na zatrzymanie poszukiwanego, który został zatrzymany na początku 2019 roku.

Po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych, mężczyzna został sprowadzony konwojem policyjnym do Polski i osadzony w Areszcie Śledczym. Teraz najbliższe 6 lat spędzi w polskim więzieniu.

(KWP Szczecin / tb)

Powrót na górę strony