Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki dolnośląskim policjantom wpadł w Belgii mężczyzna podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców ustalili miejsce przebywania podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się fałszerstwami dokumentów na szeroką skalę. Mężczyzna ukrywał się na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Dzięki nawiązaniu współpracy międzynarodowej i informacjom przekazanym przez dolnośląskich funkcjonariuszy, możliwe było szybkie zatrzymanie podejrzanego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji prowadząc poszukiwania za podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej weryfikowali różne informacje dotyczące możliwych miejsc jego przebywania. Z charakterystyki procederu, w jaki zamieszany był mężczyzna, wynikało, że ma on związek z fałszerstwami dokumentów, które służyły następnie do popełniania przestępstw na szkodę szeregu różnych podmiotów. O skali przestępczej działalności może chociażby świadczyć fakt, że w sprawie dotyczącej działalności grupy ustalono blisko 300 pokrzywdzonych.

Analizując wszystkie dane dotyczące miejsc, w których mógłby przebywać podejrzany, policjanci wydziału kryminalnego dolnośląskiej komendy, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców ustalili, że znajduje się on w jednym z państw Unii Europejskiej. W tym celu, za pośrednictwem ENFAST - specjalnej komórki znajdującej się strukturach Komendy Głównej Policji, zajmującej się współpracą międzynarodową, nawiązali kontakt z policją belgijską. Dzięki informacjom przekazanym tamtejszym funkcjonariuszom - również zajmującym się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców - z namiarem na konkretne miejsce, w którym znajduje się podejrzany, doszło do jego zatrzymania.

Zatrzymany mężczyzna zostanie następnie przetransportowany do Polski, gdzie będzie odpowiadał za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony