Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez kryminalnych. W mieszkaniu przechowywał kokainę i broń gazową

Data publikacji 12.04.2019

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 41-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się chcąc uniknąć kary blisko 1,5 roku więzienia za kradzieże dokonywane na terenie Polski i Europy. Policjanci podczas zatrzymania ujawnili przy nim narkotyki. Mając podejrzenie, że 41-latek może ukrywać więcej substancji zabronionych, przeszukali jego mieszkanie. Tam zabezpieczyli kokainę, dwie sztuki broni gazowej, pieniądze, wagę elektroniczną i woreczki strunowe.

Jednym z głównych zadań policjantów kryminalnych, oprócz zatrzymywania sprawców przestępstw, jest ujawnianie osób ukrywających się przed organami ścigania np. w celu uniknięcia kary więzienia za wcześniejsze zatargi z prawem. To skomplikowana praca, w której często kluczowe znaczenie mają działania operacyjne.

Takie działania przeprowadzili kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Pracowali oni nad zatrzymaniem 41-latka poszukiwanego w celu odbycia kary blisko 1,5 roku pozbawienia wolności za liczne kradzieże sklepowe i mieszkaniowe dokonywane na terenie Polski i Europy. Właśnie dzięki profesjonalnie zrealizowanym działaniom operacyjnym policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie Gorzowa Wielkopolskiego.

W czwartek (11 kwietnia) w centrum miasta kryminalni zauważyli poszukiwanego 41-latka w zaparkowanym pojeździe marki Range Rover. Nie tracąc czasu zainterweniowali i zatrzymali mężczyznę, który był kompletnie zaskoczony działaniem policjantów. Podczas czynności dało się zauważyć, że był także bardzo zdenerwowany. Kiedy kryminalni przeprowadzili jego kontrolę osobistą, okazało się co było powodem nerwowego zachowania. W kieszeni spodni mężczyzna posiadał woreczek z białym proszkiem. Poinformował policjantów, że jest to kokaina. 41-latek został zatrzymany. W związku z podejrzeniem, że może posiadać więcej narkotyków, przeszukano jego miejsca zamieszkania. Zabezpieczono tam kolejne ilości kokainy, dwie sztuki broni gazowej, wiatrówkę, pieniądze, sprzęt elektroniczny, wagę i woreczki strunowe.

Dzięki skutecznej pracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim 41-latek trafi do więzienia, gdzie spędzi blisko 1,5 roku za wcześniejsze przestępstwa. Jego pobyt „za kratkami” może się jednak wydłużyć w związku z posiadaniem narkotyków i broni.

 

Opracował: starszy sierżant Mateusz Sławek

Komenda Wojewódzka Polciji w Gorzowie Wielkopolskim

 

  • Policjant pilnuje podejrzanego w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
  • Podejrzany stoi przy kratach w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
  • Sreberko i dwa woreczki strunowe z kokainą.
  • Zabezpieczone telefony, gotówka, woreczki strunowe i waga elektroniczna.
Powrót na górę strony