Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka uratowała życie mężczyźnie

Data publikacji 15.05.2019

Mundurowa ze szczecińskiej drogówki uratowała życie mężczyzny po zdarzeniu drogowym. Policjantka do czasu przyjazdu na miejsce pogotowia ratunkowego reanimowała 49-latka. Dzięki temu udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowe. W tej chwili znajduje się pod opieką lekarzy.

W miniony czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie, zostali skierowani do zdarzenia drogowego na drodze wyjazdowej ze Szczecina. Według zgłoszenia kierujący z niewiadomych przyczyn zjechał autem z drogi i zatrzymał się na poboczu.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zauważyli, że przy pojeździe leży mężczyzna, któremu udzielana jest pierwsza pomoc przez świadków zdarzenia. Policjantka widząc tę sytuację natychmiast ruszyła na ratunek. Po sprawdzeniu czynności życiowych od razu przystąpiła do resuscytacji, aż do momentu przyjazdu na miejsce karetki. Pogotowie ratunkowe po przejęciu akcji przewiozło mężczyznę do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Między innymi dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy policjantki, po kilku dniach od tego zdarzenia cieszymy się, że mężczyzna żyje.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony