Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka z brytyjskiego konwoju, pięć listów gończych – kryminalni zatrzymali 36-letniego poszukiwanego

Data publikacji 28.05.2019

Międzyrzeccy kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę, poszukiwanego pięcioma listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę dwóch lat pozbawienia wolności, a w lutym br. uciekł z konwoju na terenie Wielkiej Brytanii. Poszukiwany został już przewieziony do Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, gdzie będzie odbywał karę.

Wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców to jedno z ustawowych zadań postawionych przed Policją. Każdego dnia policjanci zatrzymują sprawców przestępstw, stawiając ich przed wymiarem sprawiedliwości, aby zgodnie z prawem odpowiedzieli za swoje czyny. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu od grudnia 2018 roku prowadzili poszukiwania 36-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Za mężczyzną wystawiono pięć listów gończych. Miał on na swoim koncie między innymi groźby karalne, oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Policjanci ustalili również, że w lutym na terenie Wielkiej Brytanii 36-latek wracając z rozprawy sądowej do więzienia, uciekł z konwoju.

Prowadzone działania operacyjne międzyrzeckich policjantów, doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu 36-latka oraz w efekcie jego zatrzymania, do którego doszło w jego rodzinnej miejscowości. Mężczyzna został już przewieziony do Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

 

Źródło: aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

 

Powrót na górę strony