Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie mogli dostać się do szpitala – pomogli im szczecińscy policjanci

Data publikacji 19.06.2019

Szczecińscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej pomogli szybko dotrzeć do szpitala potrzebującej dwulatce. Matka z mdlejącym dzieckiem, jadąc autem do szpitala, utknęła w korku. Kobieta zwróciła się o pomoc do policjantów, a ci pomogli w możliwie najszybszym dotarciu do szpitala.

Zastępca Naczelnika WRD KMP w Szczecinie podkom. Agnieszka Pijanka i specjalista asp. Łukasz Januszkiewicz, którzy w miniony weekend zabezpieczali obchody Dni Morza, pilotowali na sygnałach auto z chorym dzieckiem do szpitala.

Policjanci otrzymali informację, że na jednym ze skrzyżowań kierująca pojazdem prosi o pomoc. Jadąca z dwuletnią córką do szpitala w Szczecinie kobieta poinformowała, że dziecko traci przytomność i ma wysoką gorączkę. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli decyzję, by przy użyciu sygnałów uprzywilejowania, w sposób bezpieczny umożliwić szybkie dotarcie do placówki służby zdrowia.

Podczas pilotażu podkom. Agnieszka Pijanka uzyskała informację, że szpital jest już gotowy na przyjęcie młodej pacjentki. Po dotarciu na miejsce dziewczynka otrzymała pomoc medyczną.

Postawa funkcjonariuszy jest kolejnym przykładem na to, że za słowami policyjnej dewizy „pomagamy i chronimy” stoją również czyny, nierzadko z narażeniem życia.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja