Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione w Niemczech mazdy zostały odzyskane

Data publikacji 07.08.2019

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem dwóch pojazdów na terenie Niemiec. Mazda CX5 oraz CX3 zostały odzyskane. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty, za które mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem.

Policyjne ustalenia i rozeznanie w środowisku złodziei samochodowych pozwoliły funkcjonariuszom stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową dotrzeć do informacji, dzięki którym zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem dwóch samochodów.

Według posiadanych przez policjantów informacji poruszający się wypożyczoną toyotą mężczyźni, w ubiegłym tygodniu udali się w kierunku naszej zachodniej granicy. Następnie po jej przekroczeniu skierowali się do Erfurtu. Tam skradli mazdę CX5 o wartości 130 tys. złotych. W trakcie drogi powrotnej skradziony samochód próbowali zatrzymać do kontroli policjanci z Niemiec. Niestety bezskutecznie. Podejrzani zaczęli uciekać, po kilkunastu kilometrach zjechali z autostrady i porzucili pojazd.

Prowadzący działania w ramach obserwacji transgranicznych, policjanci ze stołecznej samochodówki zabezpieczyli porzucony pojazd i przekazali niemieckim funkcjonariuszom, po czym udali się za podejrzanymi, którzy tym razem skierowali się na drogę w kierunku Berlina. Tam doszło do kradzieży kolejnej mazdy CX3 o wartości 110 tys. złotych.

Mężczyznom udało się przekroczyć granicę i dojechać w okolice Warszawy. Na autostradzie A2 w rejonie węzła Opacz do działania wkroczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP. Podróżujący skradzioną mazdą CX3 mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało, to mieszkańcy powiatu wołomińskiego, wcześniej notowani już za podobne przestępstwa.

Policjanci zabezpieczyli skradziony w Berlinie samochód, który wkrótce wróci do właściciela.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 24, 34 i 36 lat usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Kluczowa dla sprawy okazała się rola oficera łącznikowego, który odpowiadał za współpracę z niemiecką policją.

(KSP/aj)

 

 

  • Na zdjęciu znajdują się nieumundurowani policjanci oraz nieoznakowane pojazdy policyjne.
  • Na zdjęciu widać mężczyznę stojącego obok samochodu.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta i zatrzymanego mężczyznę leżącego na jedni z kajdankami na rękach.

Opis filmu: Film przedstawia zatrzymanie mężczyzn na ulicy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.04 MB)

Powrót na górę strony