Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie, którego życie było zagrożone

Data publikacji 23.08.2019

Kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie, zawsze można liczyć na pomoc policjantów. Okazję, aby się o tym przekonać, miał mieszkaniec powiatu legionowskiego, który dostał drgawek i dusił się. Funkcjonariusze przasnyskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego podjęli natychmiastową decyzję o eskorcie samochodu, którym podróżował, do miejscowego szpitala. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, pomoc medyczna przyszła na czas.

St. sierż. Krzysztof Grabowski i st. post. Maciej Morawski z ogniwa patrolowo-interwencyjnego przasnyskiej komendy Policji w środę pełnili służbę na terenie Przasnysza. W pewnym momencie, gdy znajdowali się na osiedlu Orlika podjechał do nich mieszkaniec powiatu pułtuskiego, który był roztrzęsiony i spytał gdzie jest najbliższy szpital, gdyż jego kolega z którym razem podróżuje, dostał drgawek. Mężczyzną tym był 46-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. Z uwagi na fakt, że mężczyźni nie znali Przasnysza i ciężko byłoby im dotrzeć do szpitala, policjanci wiedząc, że w takim przypadku cenna jest każda minuta, podjęli decyzję o eskorcie ich pojazdu do placówki medycznej. Natychmiast o całym zdarzeniu poinformowali dyżurnego i włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego.

Dzięki pomocy policjantów, mężczyzna szybko i sprawnie przemieścił się do szpitala, gdzie zajęli się nim specjaliści i udzielili mu fachowej pomocy.

Autor: podkom. Paweł Rykowski

Powrót na górę strony