Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci współpracując z funkcjonariuszami z Niemiec odzyskali 120 rowerów o wartości ponad 200 tys. zł

Data publikacji 29.08.2019

Rowery, akcesoria i części do jednośladów, kilka sztuk laptopów, telefonów komórkowych, nośników pamięci oraz karty SIM zabezpieczyli podczas wspólnych działań na terenie powiatu kamiennogórskiego polscy i niemieccy policjanci. Odzyskano jednoślady o wartości ponad 200 tys. zł. Sprawa prowadzona jest przez policjantów z Bonn. Dzięki wiedzy operacyjnej kamiennogórskich policjantów i współpracy z funkcjonariuszami zza naszej zachodniej granicy namierzono miejsca, gdzie ukrywane były pojazdy. W sprawie przesłuchano też 3 osoby. W chwili obecnej badany jest ich związek z kradzieżami.

28 sierpnia 2019 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z policjantami z Niemiec, w sprawie prowadzonej przez policję w Bonn, przeprowadzili na terenie Kamiennej Góry działania ukierunkowane na odzyskanie rowerów utraconych u naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki operacyjnemu rozpoznaniu polskich policjantów a także współpracy z funkcjonariuszami zza granicy ustalono adresy, gdzie mogą być przechowywane pochodzące z kradzieży jednoślady. Nad ranem, w trzech namierzonych miejscach policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, odzyskując i zabezpieczając 120 rowerów różnych marek, a także akcesoria i części do rowerów, kilka sztuk laptopów, telefonów komórkowych, nośników pamięci oraz karty SIM. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że znaczna część ujawnionych i zabezpieczonych rowerów figuruje jako kradziona.

Wartość odzyskanych pojazdów oszacowano na ponad 200 tys. zł. W sprawie przesłuchano też 3 osoby. W chwili obecnej badany jest ich związek z kradzieżami. Prowadzone obecnie postępowanie ma charakter rozwojowy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Opis filmu: Policjanci współpracując z funkcjonariuszami z Niemiec odzyskali 120 rowerów o wartości ponad 200 tys. zł

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.79 MB)

Powrót na górę strony