Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udział policjantów XXIX rotacji JSPP w Kosowie w akcjach charytatywnych

Data publikacji 16.09.2019

Polscy policjanci wchodzący w skład XXIX rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie po raz kolejny oddali krew na Oddziale Transfuzji Szpitala Miejskiego w Mitrowicy Północnej. Akcja została zorganizowana przez Czerwony Krzyż Štrpce. W całej akcji wzięło udział 19 funkcjonariuszy polskiej jednostki oraz 8 funkcjonariuszy Policji Kosowa (KP) z Mitrowicy Północnej oddając łącznie około 8 litrów krwi.

Obecny w trakcie akcji przedstawiciel Czerwonego Krzyża — pan Ivica Vanja Pužić, jak również cały personel Szpitala Miejskiego w Mitrowicy Północnej złożyli serdeczne podziękowania dla wszystkich honorowych krwiodawców z Polski.

Nie była to jedyna charytatywna działalność polskich policjantów w ostatnim czasie. W dniu 8 września br. przedstawiciele JSPP wzięli udział w „Kosovo Business Run 2019” imprezie organizowanej przez LX Zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, a będącą częścią ogólnoświatowej imprezy Poland Business Run. Misją tego wydarzenia jest kompleksowa oraz profesjonalna pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu. Tegoroczna impreza miała na celu zbiórkę pieniędzy dla bohaterów – weteranów polskich kontyngentów wojskowych. 

Należy podkreślić, że włączenie się Policji Kosowa do tej akcji było możliwe dzięki zacieśnieniu w ostatnim czasie współpracy z JSPP.

(BMWP KGP)

  • czterech mężczyzn w strojach sportowych, którzy uczestniczyli w biegu charytatywnym
  • grupa mężczyzn biegnących w strojach sportowych jeden z nich trzyma polska flagę
  • policjant oraz inny mężczyzna trzymają dyplom
  • polscy policjanci oraz personel Szpitala Miejskiego w Mitrowicy Północnej stoją przed budynkiem szpitala
  • policjant w trakcie oddawania krwi leży na specjalnym fotelu
Powrót na górę strony