Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta przedstawicieli Węgierskiego Centrum Kształcenia i Szkolenia Policji w WSPol

Data publikacji 18.09.2019

Ważnym aspektem funkcjonowania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie jest nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z podmiotami krajowymi oraz zagranicznymi. W ramach tych działań w dniach 17-19 września 2019 r. na terenie Szkoły gości Kierownictwo Węgierskiego Centrum Kształcenia i Szkolenia Policji w Budapeszcie.

Pierwszym i zarazem najważniejszym punktem wizyty delegacji z Węgier było spotkanie z Kierownictwem oraz przedstawicielami kadry kierowniczej naszej Uczelni. W imieniu insp. dr. hab. Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora WSPol, spotkanie otworzyła mł. insp. dr Anna Świerczewska-Gąsiorowska – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol. Z ramienia Centrum Kształcenia i Szkolenia Policji w Budapeszcie w spotkaniu uczestniczyli: gen bryg. Pol. dr Otto Dsupin – Komendant Węgierskiego Centrum Kształcenia i Szkolenia Policji,  płk Jozef Nemeth – Kierownik Ośrodka Kształcenia i Szkolenia Policji - Główny Wydział Kształcenia i Metodologii Policji oraz ppłk Gabor Nemeth – Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysami Cywilnymi w Centrum Kształcenia i Szkolenia Policji.

Kolejnym punktem wizyty jest zapoznanie gości z Węgier z bazą naukowo-dydaktyczną Uczelni, m.in. prezentacja pracowni Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego oraz pokaz funkcjonalności symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych.

(WSPol w Szczytnie / kp)

 

Powrót na górę strony