Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciele Węgierskiego Centrum Kształcenia i Szkolenia Policji w Polsce

Data publikacji 20.09.2019

W dniach 17.09.2019 – 19.09.2019 r. z oficjalną wizytą w Polsce przebywali przedstawiciele Węgierskiego Centrum Kształcenia i Szkolenia Policji z Budapesztu. Szefem delegacji był gen.bryg. dr Otto Dsupin.

W pierwszej części wizyty delegacja z Węgier spotkała się z kierownictwem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zapoznając się m.in. z zasadami selekcji i naboru kandydatów na funkcjonariuszy Policji, a także z systemem szkolenia policyjnego na przykładzie wybranych programów edukacyjnych. Goście zapoznali się również z infrastrukturą ośrodka szkoleniowego w Legionowie, zwiedzając m.in. hale sportowe oraz kompleks strzelnic, uznawany za jeden z najnowocześniejszych w Europie.

Kolejną częścią wizyty był pobyt w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, spotkanie z kierownictwem szkoły i przedstawicielami kadry dydaktycznej. Węgierska delegacja miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego, czyli zespołu nowoczesnych pracowni i laboratoriów takich, jak:

Pracownia Technologii Multimedialnych i Informatycznych,

Pracownia Kształcenia na Odległość,

Pracownia Zwalczania Przestępczości w Cyberprzestrzeni,

Pracownia Pułapek Kryminalistycznych,

Pracownia Analizy Kryminalnej,

Pracownia Analizy Strategicznej i Statystycznej,

Pracownia Biologii Kryminalistycznej,

Pracownia Antynarkotykowa,

Pracownia Innowacyjnych Technik Teleinformatycznych.

Ponadto goście z Węgier uczestniczyli w zajęciach, realizowanych z wykorzystaniem symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych. System przeznaczony jest do prowadzenia ćwiczeń i treningu sztabowego z wykorzystaniem wirtualnych symulacji komputerowych. Słuchacze uczą się podejmowania właściwych i szybkich decyzji, korzystając z techniki multimedialnej, analizują własne posunięcia, identyfikując błędy i luki w przygotowanych planach działania, doskonaląc umiejętności kierowania i sprawnego dowodzenia siłami policyjnymi, zwiększając poziom samokontroli i błyskawicznej korekty popełnionych błędów.

(BMWP KGP/ mw)

  • uczestnicy spotkania
  • uczestnicy spotkania
  • uczestnicy spotkania
Powrót na górę strony