Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza trudniąca się kradzieżami rowerów

Data publikacji 23.09.2019

Świnoujscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami rowerów na terenie Niemiec i Polski. Funkcjonariusze odzyskali ponad 30 rowerów o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Trzech sprawców jest już w areszcie.

Od kilku miesięcy świnoujska Policja prowadziła działania ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie osób trudniących się kradzieżami rowerów. Pierwsze zatrzymania i areszty zapadły w sierpniu. Kilka dni temu, został ujęty kolejny sprawca, u którego w mieszkaniu mundurowi ujawnili ponad 30 rowerów, których wstępna szacunkowa wartość wynosi ponad 200 tysięcy złotych. Dodajmy, że przedmiotem kradzieży padały najczęściej rowery elektryczne, tak zwane e-bike, a także wysokiej klasy tradycyjne jednoślady.

Zarówno 25-latek, który posiadał ponad 30 rowerów w mieszkaniu, jak i 33-latek oraz 17-latek zostali tymczasowo aresztowani.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzani uczynili sobie z procederu kradzieży rowerów stałe źródło utrzymania. Policjanci aktualnie ustalają właścicieli pozostałych zabezpieczonych rowerów.

Dzięki bardzo dobrej współpracy międzynarodowej z niemieckimi policjantami, obywatele Niemiec mogą się cieszyć z odzyskanych jednośladów, gdyż ich znaczna część została zwrócona prawowitym właścicielom.

Pamietajmy, że kupując rower warto pamiętać,aby upewnić się, że pochodzi z legalnego źródła. Brak dokumentów lub numeru ramy, a także atrakcyjna cena powinny wzbudzić wątpliwości u kupującego. Nieświadomie nabywając rzecz pochodzącą z kradzieży, narażamy się na odpowiedzialność karną za paserstwo, dlatego, jeżeli mamy wątpliwości co do legalności pochodzenia rzeczy, która jest nam oferowana, najlepiej powiadomić o tym fakcie Policję.

(KWP w Szczecinie / js)

Powrót na górę strony