Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja zamykająca projekt „ Seniorzy! Oszustwo nie zna granic”

Data publikacji 04.10.2019

Z okazji zakończenia polsko – czeskiego projektu „Seniorzy! Oszustwo nie zna granic” – „Senioři! Podvod nezná hranice“ w Prudniku zorganizowano konferencję kończącą przedsięwzięcie. Podczas spotkania podsumowano realizację działań przeprowadzonych w ramach projektu. Celem przedsięwzięcia była poprawa sprawności współdziałania policji obu krajów na rzecz bezpieczeństwa osób starszych mieszkających na pograniczu. W konferencji udział wzięli policjanci z Polski i Czech.

W czwartek, (03.10.2019 r., w Prudniku, odbyła się konferencja zamykająca polsko-czeski projekt „Seniorzy! Oszustwo nie zna granic” – „Senioři! Podvod nezná hranice“. W spotkaniu udział wziął m. in. Komendant Powiatowy Policji w Prudniku mł. insp. Krzysztof Urban, Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Bruntalu plk. JUDr. Petr Franec oraz przedstawiciele policji z Polski i Czech. Podczas spotkania podsumowano realizację działań związanych z realizacją wspólnego projektu.

Głównym celem projektu była poprawa bezpieczeństwa seniorów mieszkających na pograniczu polsko-czeskim oraz ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na osobach starszych, a także zwiększenie ich świadomości na temat wiedzy dotyczącej przypadków i metod działania oszustów oraz innych zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w codziennym życiu.

W ramach realizacji projektu  m.in. zaprojektowano dwujęzyczne materiały profilaktyczne, które rozdawane były podczas spotkań z osobami starszymi w trakcie wspólnej kampanii prewencyjnej oraz zrealizowano szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i przeprowadzono kurs języka polskiego dla czeskich funkcjonariuszy, a także zakupiono specjalistyczny sprzęt komputerowy.

Konferencję uświetnił występ młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Prudniku oraz zainscenizowana została scenka metody oszustwa „na wnuczka” przez uczniów z klasy mundurowej z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.

Koordynatorem projektu była Komenda Wojewódzka Policji w Opolu i Komenda Wojewódzka w Policji w Ostrawie. Projekt bezpośrednio przygotowywany był przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku i Komendy Powiatowej Policji w Bruntalu.

Całkowita wartość projektu to 19 885,00 euro, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 16 902,25 euro oraz dofinansowanie z budżetu państwa 2982,75 euro.

(KWP w Opolu/js)

 • sosby biorące udział w szkoleniu.
 • sosby biorące udział w szkoleniu.
 • sosby biorące udział w szkoleniu.
 • sosby biorące udział w szkoleniu.
 • osoby które przygotowały przedstawienie
 • osoby które przygotowały przedstawienie
 • prezentacja związana ze szkoleniem
 • prezentacja związana ze szkoleniem
 • osoby biorące udział w szkoleniu
Powrót na górę strony