Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali przywłaszczone samochody

Data publikacji 08.10.2019

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przywłaszczenie na terenie Niemiec luksusowych samochodów. Do tych przestępstw doszło na początku października 2019 roku. Funkcjonariusze odzyskali utracone pojazdy, których wartość oszacowano na prawie 500 tysięcy złotych. Podejrzani już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwo przywłaszczenia mienia znacznej wartości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani.

5 października 2019 roku przed godziną 1:00 w nocy wieruszowscy policjanci uzyskali informację, że na jednym z parkingów w Walichnowach, ma znajdować się skradzione audi A6. Na miejscu kryminalni obserwując pozostawione na parkingu audi ustalili, że kierowca pojazdu przebywa w jednym z lokali nieopodal miejsca postoju pojazdu. Policjanci zatrzymali 33-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna nie krył swojego zaskoczenia podczas wizyty funkcjonariuszy. Dzięki czujności wieruszowskich stróżów prawa okazało się, że na tym samym parkingu znajduje się jeszcze jeden pojazd marki Mercedes. Kryminalni podejrzewając, że również może być skradziony, zatrzymali ukrywającego się w pobliżu 50-letniego Rosjanina.

Wieruszowscy śledczy przy współpracy z Komendą Główną Policji, Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi oraz Interpolem potwierdzili, że na początku października br. w Niemczech rzeczywiście doszło do przywłaszczenia luksusowych aut. Pracując nad tą sprawą policjanci ustalili również, że obcokrajowcy nie zwrócili pojazdów do niemieckich wypożyczalni. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone auta, natomiast nieuczciwi klienci wypożyczalni, usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwo przywłaszczenia mienia znacznej wartości, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wartość rocznego mercedesa i nowej audi, wstępnie oszacowano na łączną kwotę prawie 500 tysięcy złotych. Amatorzy cudzego mienia tłumaczyli funkcjonariuszom, że przywłaszczonymi autami zamierzali podróżować po Europie.

Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy sprawdzają, czy obcokrajowcy byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Policjanci w ramach prowadzonego śledztwa wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy. Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

(KWP w Łodzi/js)

  • zatrzymani w sprawie przywłaszczenia samochodów
  • zatrzymani w sprawie przywłaszczenia samochodów
  • Przywłaszczone samochody
Powrót na górę strony