Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 29-latek namierzony w Marsylii

Data publikacji 30.10.2019

Zajmujący się poszukiwaniami kryminalni z KMP w Lublinie doprowadzili do zatrzymania 29-letniego obywatela Łotwy. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym za tzw. pranie brudnych pieniędzy. Został zatrzymany kilka dni temu we Francji i przetransportowany do Polski.

29-letni obywatel Łotwy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa związane z praniem pieniędzy. Zakładał m.in. różne rachunki bankowe, po to, by przyjmować na nie środki finansowe pochodzące z wyłudzeń znacznych kwot pieniędzy.

Po wyroku sądu mężczyzna, wiedząc, że musi liczyć się z koniecznością odsiadki 2 lat pozbawienia wolności, postanowił się ukryć. Najpierw wydano za nim list gończy, a gdy okazało się, że najprawdopodobniej zbiegł z kraju, wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Dzięki operacyjnej pracy i dociekliwości kryminalnych z KMP w Lublinie 29-latek został namierzony poza granicami Polski. Ustalenia na bieżąco przekazywane były do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Dzięki współpracy polskich policjantów z  funkcjonariuszami z Łotwy oraz Francji, na efekty nie trzeba było długo czekać.

29-latek kilka został zatrzymany w Marsylii. Kilka dni temu został przewieziony do Polski i osadzony w areszcie śledczym.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony