Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowa konferencja kobiet w Policji, Toledo 6-8 listopada 2019

Data publikacji 07.11.2019

Dnia 6 listopada 2019 roku, odbyła się inauguracja organizowanej w Toledo Międzynarodowej Konferencji Kobiet w służbach policyjnych, zorganizowanej przez Policía Nacional. Rangę wydarzenia podkreśla fakt, iż jej otwarcia dokonał sam król Hiszpanii J.W. Filip VI.

Na miejsce tego niezwykłego wydarzenia wybrano Hiszpanię w 40. rocznicę wstąpienia kobiet do hiszpańskiej Policia Nacional. Na Konferencję przybyły policjantki z Europy, Afryki oraz Ameryki Południowej, by w ramach czterech paneli dyskutować o roli kobiet w formacjach policyjnych, polityce równości płci, prezentować bieżącą sytuację kobiet w służbie oraz wymieniać doświadczenia i dobre praktyki ze swoich krajów.

Organizatorzy żywią nadzieję, że powyższe wydarzenie stanie się nie tylko okazją do dyskusji i spotkania kobiet służących w Policji, ale zapoczątkuje tworzenie sieci punktów kontaktowych w krajach uczestniczących oraz rozwój zintegrowanego programu szkoleniowego w zakresie polityki równouprawnienia w służbach.

Podczas konferencji Policję reprezentują asp. szt. Małgorzata Margas, Dowódca Plutonu Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz nadkom. Karolina Gawlicka-Bąk oficer łącznikowy polskiej Policji w Hiszpanii.

Konferencja potrwa do 8 listopada 2019 roku.

(BMWP KGP/js)

  • Polskie Policjantki wraz z innymi uczestnikami
  • Polskie Policjantki wraz z innymi uczestnikami
  • Polskie Policjantki wraz z innymi uczestnikami
Powrót na górę strony