Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochody skradzione z terenu Wielkiej Brytanii

Data publikacji 09.04.2020

Trzebniccy policjanci w wyniku prowadzonych czynności odzyskali trzy samochody pochodzące z kradzieży. Jak się okazało, auta zostały skradzione z terenu Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze zatrzymali również 47–letniego mężczyznę, który może mieć związek z tym przestępstwem. Wartość odzyskanego mienia to prawie 500 tys. zł.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy w wyniku prowadzonych działań na jednej z posesji powiatu trzebnickiego ujawnili pojazd, który jak się okazało, pochodził z kradzieży. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło na jaw, że auto zostało skradzione z terenu Wielkiej Brytanii.

W trakcie wykonywania dalszych czynności trzebniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajmującymi się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informacje o dwóch kolejnych autach, które również zostały odebrane właścicielom w wyniku przestępczego procederu. Te pojazdy mundurowi odnaleźli w pobliskich miejscowościach.

Wszystkie auta zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, natomiast kolejne działania w sprawie pozwoliły zatrzymać 47–latka, mieszkańca powiatu trzebnickiego, który może mieć związek z kradzieżami tych samochodów. Jak się później okazało, mężczyzna ten był ponadto poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Obecnie prowadzone jest postępowanie, mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tych zdarzeń.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • odzyskane przez policjantów skradzione samochody
  • odzyskane przez policjantów skradzione samochody
  • odzyskane przez policjantów skradzione samochody
Powrót na górę strony