Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymana przez Policję

Data publikacji 17.04.2020

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą zakończyli poszukiwania za 35-latką. Kobieta poszukiwana była od 3 lat pięcioma listami gończymi przez prokuraturę oraz sądy w Szczecinie. Polka na podstawie ENA została zatrzymana przez niemiecką policję w Berlinie, po czym została przewieziona do Polski i osadzona w zakładzie karnym.

Poszukiwana od trzech lat 35-letnia kobieta, która powinna odbywać karę kilku lat więzienia, mimo skazujących wyroków nie stawiła się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym. Kobieta, która ma na swoim koncie posiadanie znacznych ilości środków odurzających, ich udzielanie innym osobom, kradzieże oraz włamanie, ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

Działania poszukiwawcze prowadzone były przez kryminalnych z komisariatu Nad Odrą, którzy wykonując swoje czynności ustalili, że Polka może ukrywać się na terytorium Niemiec.

Mając już pewność, gdzie kobieta przebywa, funkcjonariusze wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych, co pozwoliło na włączenie w działania niemiecką Policję.

Kobieta została zatrzymana w Berlinie, i w tym tygodniu w ramach ekstradycji została przewieziona do kraju.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony