Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania poszukiwawcze Kacpra

Data publikacji 07.05.2020

Funkcjonariusze nie ustają w działaniach poszukiwawczych chłopca, sięgając po różne rozwiązania zwiększające pole możliwości w tym zakresie. W obecnym tygodniu w działaniach brały udział między innymi psy tropiące użyte przez niemieckich przewodników. Czynności poszukiwawcze realizowane przez dolnośląskich policjantów wsparte również zostały technicznie przez funkcjonariuszy ze śląskiej komendy, przy wykorzystaniu georadaru. Cały czas funkcjonariusze pionu kryminalnego prowadzą również działania operacyjne.

Działania poszukiwawcze 3,5-letniego Kacpra prowadzone są nieprzerwanie od dnia zgłoszenia zaginięcia chłopca. Praktycznie każdego dnia przeczesywane są tereny lądowe – do chwili obecnej sprawdzono 500 hektarów, wśród których znajdowały się tereny otwarte, leśne, przyrzeczne oraz kolejowe. Niemal każdego dnia sprawdzane są również tereny wodonośne – z łodzi i pontonów, jak i przez policyjnych nurków. Czynności poszukiwawcze wspierane były dotychczas przez policyjny śmigłowiec, drony, łodzie z sonarami, roboty podwodne oraz system trackerów gps umożliwiający bieżącą analizę sprawdzonego terenu. Policjanci do poszukiwań użyli również psów służbowych.

W tym tygodniu do działań poszukiwawczych włączyli się również niemieccy funkcjonariusze – przewodnicy psów tropiących przechodzących specjalistyczne szkolenie, charakteryzujących się szczególnym węchem. Poza cały czas realizowanymi standardowymi działaniami poszukiwawczymi polegającymi na przeczesywaniu terenu, a także działaniami o charakterze operacyjnym, funkcjonariusze sięgają po środki techniczne zwiększające możliwości w zakresie działań terenowych. W tym tygodniu dodatkowo wsparcia w działaniach prowadzonych przez dolnośląskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej, udzielili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wykorzystujący georadar.

Działania terenowe prowadzone są codziennie, przy wykorzystaniu różnych możliwości technicznych przez biorące w nich udział służby policyjne oraz straż pożarną.

(KWP we Wrocławiu)

  • Policjanci przeszukują rzekę
  • Policjanci przeszukują rzekę
  • Policjanci przeszukują rzekę
  • Policjanci przeszukują rzekę
  • Przygotowania służb do poszukiwań
  • Policjanci przeszukują teren
  • Policja szuka w okolicach rzeki dziecka
  • Policjanci w rzecze poszukują zaginionego chłopca
  • "Przeszukania w okolicach rzeki
Powrót na górę strony