Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontra dzik, który ukradł i zjadł… dzieciom pierogi

Data publikacji 05.06.2020

To było nietypowe spotkanie. Oficjalne zgłoszenie dotyczyło "dzika, który zjadł dzieciom pierogi". Funkcjonariusze zatrzymali "sprawcę" zdarzenia. Następnie "nakłonili" go by udał się w odludne miejsce.

Policjanci legnickiej drogówki zostali wysłani na nietypową interwencję. Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęła informacja o dużym dziku, który na ulicy Oświęcimskiej "zjadł dzieciom pierogi i teraz warczy na nie". Na miejsce, mając głównie na uwadze zagrożenie, jakie mógł stanowić "sprawca kradzieży" dla małych użytkowników jednego z podwórek, natychmiast udali się funkcjonariusze. Tam obecny był już sam "podejrzany" jak i poszkodowani.

Policjanci w pierwszej kolejności zadbali o bezpieczeństwo osób, które znajdowały się w pobliżu zwierzęcia, a następnie przegonili dzika w bezpieczne miejsce, z dala od ludzi. Na szczęście zwierzę nikomu nie zrobiło krzywdy. Pamiętajmy jednak, że kto spotyka dzika (nie tylko w lesie :), powinien zachować ostrożność i nie zbliżać się do niego.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • policjant i dzik
  • policjant i dzik
  • dzik

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.45 MB)

Powrót na górę strony