Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miejsce zgłoszenia od miejsca interwencji dzieliło 1750 km

Data publikacji 04.08.2020

Umiejętność podejmowania szybkich i prawidłowych decyzji, dobra komunikacja i współpraca przekraczająca różne granice – te elementy zdecydowały o tym, że kierowca firmy spedycyjnej z Olsztyna otrzymał pomoc, jakiej pilnie potrzebował. A nie było łatwo, ponieważ interwencja dotyczyła obywatela Ukrainy, zatrudnionego w Polsce będącego na autostradzie we Francji.

Blisko 1750 km – tyle dzieli Olsztyn od Bourg-en-Bresse, miasta położonego na wschodzie Francji. Przebiegającą obok tego miasta autostradą w niedzielę, 2.08.2020 r., przejeżdżał służbowo obywatel Ukrainy - kierowca zatrudniony w olsztyńskiej firmie spedycyjnej. W pewnym momencie poczuł się bardzo źle, zjechał na parking i skontaktował się ze swoim pracodawcą, ponieważ potrzebował pomocy, a miał trudność z uzyskaniem jej samodzielnie.

Jego pracodawca, szukając pomocy, został połączony z asp. szt. Grzegorzem Ślusarenko, który tego dnia pełnił służbę na stanowisku zastępcy oficera dyżurnego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjant szybko zgromadził niezbędne dane i przekazał je dalej, nawiązując kontakt z oficerem dyżurnym Biura Międzynarodowej Współpracy KGP, który podjął dalsze działania w celu ustalenia dokładnego miejsca przebywania kierowcy i udzielenia mu pomocy.

Dzięki szybkiej i sprawnej komunikacji karetka pogotowia dotarła do mężczyzny już po kilkudziesięciu minutach. Został zabrany do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze.

(KWP w Olsztynie/js)

Powrót na górę strony