Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany w Niemczech

Data publikacji 27.08.2020

Sosnowieccy kryminalni z zespołu poszukiwań zatrzymali mężczyznę, którego poszukiwali od 2012 roku. Za 55-latkiem wydano listy gończe, bowiem powinien odbywać wyroki więzienia za kradzieże. Policjanci ustalili, że ukrywa się w Berlinie, a sąd wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Niemieccy śledczy zatrzymali go pod koniec maja b.r. i przekazali polskim śledczym.

Za 55-latkiem listy gończe wydały Sąd Rejonowy w Sosnowcu i Sąd Rejonowy Katowice- Wschód. Mężczyzna ma do odbycia dwa wyroki, 1 roku i 2 lat pozbawienia wolności za popełnione kradzieże.

Sosnowieccy kryminalni poszukiwali go od 2012 roku. Kiedy ustalili, że uciekł za granicę i ukrywa się w Niemczech, Sąd Okręgowy w Gliwicach wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Pod koniec maja mężczyzna został zatrzymany przez niemieckich policjantów w Berlinie, a następnie przekazany sosnowieckim kryminalnym.

Trafił najpierw do aresztu w Gorzowie Wielkopolskim, skąd zostanie przetransportowany do docelowej jednostki penitencjarnej, gdzie będzie odbywać zasądzone mu wyroki.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony