Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wałcza pomogli w szybkim dotarciu dziecka do szpitala

Data publikacji 18.09.2020

Z jednostką Policji w Wałczu skontaktowała się dziennikarka lokalnej gazety by przekazać funkcjonariuszom podziękowania. Słowa uznania skierowała wdzięczna matka, której mundurowi pomogli w szybkim dotarciu do szpitala, eskortując jej auto. Funkcjonariusze najpierw zatrzymali do kontroli jadącego zbyt szybko seata, a kiedy zobaczyli w środku około 10-letniego syna z obrażeniami ciała, natychmiast ruszyli z pomocą.

Policjanci jednostki Policji w Wałczu asp. szt. Kamil Wieczorek i asp. Zbigniew Gucze akurat wracali nieoznakowanym radiowozem z obsługi śmiertelnego wypadku drogowego, kiedy wyprzedził ich jadący z nadmierną prędkością osobowy seat. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem, który zatrzymali do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta, której dziecko w wieku 8-10 lat potrzebowało pomocy lekarskiej po upadku z roweru. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Polecili kierującej jechać za nimi, pomagając w ten sposób w szybkim dotarciu do szpitala, gdzie następnie przekazali chłopca pod opiekę lekarzy.

Dzisiaj, 18.09.2020 r., do lokalnej gazety wpłynęły podziękowania dla mundurowych od wdzięcznej matki. Zachowanie policjantów było ich normalnym codziennym odruchem nie tylko z racji noszenia munduru, ale też odruchem ludzkim, jakiego oczekuje się od każdego człowieka, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Policjanci nie szukają poklasków. Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to ich rola w codziennej służbie. Często w trakcie pełnienia swoich obowiązków słyszą słowo „dziękuję”, które jest dla nich bardzo ważne w trudnej i ciężkiej pracy.

Mundurowi życzą chłopcu szybkiego powrotu do zdrowia, a mamie dziękują za słowa uznania.

(KWP w Szczecinie/js)

Powrót na górę strony