Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki uratowali życie nieprzytomnej kobiecie

Data publikacji 21.09.2020

Sierż. szt. Rafał Dzieruk reanimował kobietę, która nieprzytomna leżała na chodniku. Funkcjonariusz podjął czynności ratunkowe, w trakcie których kobieta na przemian traciła funkcje życiowe i je odzyskiwała. Policjant, przy udziale kolegi z patrolu oraz innych osób prowadził akcję reanimacyjną do przyjazdu pogotowia ratunkowego, które zabrało 53-latkę do szpitala.

W piątek, 18.09.2020 r., po południu, do policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, który był w trakcie likwidacji zdarzenia drogowego, podbiegła kobieta prosząc o udzielenie pomocy nieprzytomnej kobiecie leżącej na chodniku. Sierż. szt. Rafał Dzieruk wraz z drugim przybyłym na miejsce policjantem asp. Tomaszem Dubikowskim bez wahania ruszyli z pomocą. Po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, że osoba ta jest nieprzytomna i nie oddycha, w związku z tym policjant przejął akcję od młodej kobiety, która rozpoczęła już resuscytację krążeniowo - oddechową i kontynuował masaż serca. Po chwili 53-latka odzyskała przytomność i została ułożona w pozycji bezpiecznej, lecz ponownie straciła przytomność i przestała oddychać. Policjant po raz kolejny rozpoczął ratowane kobiety przywracając jej funkcje życiowe. W całej akcji pomogły również osoby postronne, które wykonywały polecenia mundurowych.

Oczekując na wezwaną na miejsce pomoc medyczną policjanci cały czas monitorowali czynności życiowe kobiety. Przybyła na miejsca karetka pogotowia ratunkowego zabrała 53-latkę do szpitala.

(KWP w Szczecinie/js)

Powrót na górę strony