Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aleksander Machalica i policjanci w spocie o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 01.10.2020

W działania lubuskich policjantów mające na celu ochronić seniorów przed oszustami włączył się aktor Teatru Nowego w Poznaniu Aleksander Machalica. Aktor wraz z policjantami nagrał krótki materiał profilaktyczny pod nazwą „Dekalog Bezpiecznego Seniora”, w którym użyczył głosu.

Aleksander Machalica to aktor Teatru Nowego w Poznaniu, znany między innymi z ról w takich produkcji jak „07 zgłoś się”, „Zabij mnie glino”, „Vinci”, „Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty”, „Ojciec Mateusz” czy też „Barwy szczęścia”. Aktor wsparł swoim głosem działania profilaktyczne Lubuskiej Policji „Seniora nie oszukasz!”, którego jednym z elementów jest film profilaktyczny „Dekalog Bezpiecznego Seniora”.

Dekalog to zbiór zaleceń mających uchronić osoby starsze przed oszustwami i wyłudzeniami, podnieść ich świadomość na temat zasad bezpiecznych zachowań i sposobów unikania zagrożeń,  kształtować właściwe postawy w kontaktach z nieznajomą osobą, wykształcić umiejętności radzenia sobie w sytuacjach nietypowych, w tym reagować oraz powiadamiać służby o zagrożeniu.

Zapraszamy do obejrzenia.

 

Opracował: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.19 MB)

Nagranie audio Audiodeksrypcja filmu

Opis nagrania: Audiodeksrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeksrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 1.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony