Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów

Data publikacji 07.10.2020

Do janowskiej komendy wpłynęło podziękowanie od mieszkańca Lublina dla policjantów janowskiej komendy, a w szczególności dla st. sierż. Anny Kanty-Trybalskiej, sierż. Damiana Chmiela oraz asp. szt. Rafała Urbaniaka, za odnalezienie zagubionych w lesie grzybiarzy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 04.10.br. Dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu dwóch osób w lesie. Mężczyzna i kobieta poszli do lasu na grzyby, po kilku godzinach zaczęli szukać drogi powrotnej. Mimo, że mieli telefony i różne aplikacje, wyjście z lasu nie było proste. Na ratunek wezwali policjantów z janowskiej komendy. Dyżurny natychmiast skierował policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania. Po konsultacji z funkcjonariuszami straży leśnej udało się ustalić, gdzie mogą znajdować się zaginieni. Po niespełna dwóch godzinach kobieta i mężczyzna zostali odnalezieni przez troje policjantów: starszą sierżant Annę Kanty–Trybalską, sierżanta Damiana Chmiela oraz aspiranta sztabowego Rafała Urbaniaka.

Za prowadzone działania wpłynęły do janowskiej komendy podziękowania: „Podziękowania dla funkcjonariuszy policji Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. Dziękuję za fachowo i rzetelnie przeprowadzoną akcję podczas wyprowadzenia zmęczonych turystów z lasu… To wszystko świadczy o Waszych wysokich kwalifikacjach i doskonałym wyszkoleniu. Wasza postawa dowodzi, że bez względu na porę dnia i okoliczności można liczyć na Waszą pomoc.

(KWP w Lublinie / am)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony